•  +48 22 440-74-00
  •  sekretariat@smwola.com.pl
  •  01-466 Warszawa, Powstańców Śląskich 104 lok. 227

We wszystkich placówkach OKiE SM WOLA prowadzona jest różnorodna działalność kuturalno - edukacyjno - sportowa. Są pracownie: komputerowa, plastyczna, sale lektoratowe, sala do zajęć ruchowych oraz imprez kulturalnych dla mieszkańców i ich rodzin.

Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do soboty zarówno  w godzinach rannych jak i popołudniowych.

Nasza oferta jest ciekawa i różnorodna, proponujemy następujące zajęcia:

warsztaty malarskie, zajęcia plastyczne, naukę gry na instrumentach klawiszowych (pianino, keyboard), naukę gry na gitarze, taneczne, baletowe, naukę języków obcych, zajęcia przygotowujace do egzaminów do gimnazjów, matury a także do zdobycia certyfikatów językowych, działa szkółka szachowa, co miesiąc odbywają się turnieje szachowe. Nie zapominamy o najmłodszych mieszkańcach naszej spółdzielni, z myślą o nich działają świetlice dziecięce dla dzieci 2,5 - 4 letnich oraz prowadzone są  zajęcia edukacyjno - muzyczne dla dzieci 1,5 - 3 letnich.

Organizujemy dla mieszkańców i ich dzieci letnie i zimowe warsztaty, festyny: z okazji Dnia Dziecka oraz zimowy ,,Niech zabłysnie dla nas gwiazdka", a na co dzień organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty muzyczne i imprezy okolicznościowe, działają Kluby Seniora.

Współpracujemy z licznymi organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, w naszych ośrodkach prowadzone są zajęcia gimnastyki rehabilitacyjnej oraz  jogi, jesteśmy organizatorami festynów integracyjnych, wspomagamy wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. W okresie wiosna - jesień jesteśmy współorganizatorami rajdów rowerowych dla naszych mieszkańców.

Organizujemy cykliczne turnieje piłki siatkowej, koszykowej oraz plażowej. Zainicjowalismy działania na rzecz upowszechniania wśród naszych mieszkańców  wiedzy nt. zjednoczonej Europy organizując wieczory przybliżajace kulturę poszczególnych państw  jednocześnie nie zapominając o naszej ojczyźnie - organizujemy wieczory kultury regionalnej.

 

W kawiarenkach Ośrodków można wypić kawę, herbatę lub napój chłodzący, zjeść słodkiego batonika, a jeżeli nie jesteśmy głodni ani spragnieni możemy oddać się strawie duchowej podziwiając prace plastyczne uczestników naszych zajęć, przeczytać aktualną prasę, skorzystać z biblioteki lub obejrzeć wiadomości.

Dokładamy wszelkich starań by z naszego Ośrodka każdy wychodził zadowolony i chętnie do nas wracał, tworzymy ciepłą rodzinną atmosferę. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o osobach pracujących w OKiE SM WOLA, ich zaangażowanie w tworzenie kultury znajduje swoje odzwierciedlenie w dobrej współpracy z Dzielnicą Bemowo, jak również  z innymi podmiotami zajmującymi się krzewieniem kultury wśród mieszkańców

Mimo zmian jakie na przestrzeni lat wprowadzono w Ustawie o Spółdzielniach Mieszkaniowych działalność kulturalno - edukacyjno - sportowa w SM WOLA jest prowadzona i do chwili obecnej spotyka się z  akceptacją mieszkańców jak i Zarządu  oraz Rady Nadzorczej, gdyż niewiele warszawskich spółdzielni może poszczycić się podobnymi osiągnięciami.